A magyar Holokauszt személyes történetének digitális gyűjteményei címmel műhelybeszélgetést rendezett 2011. június 7-én A 20. Század Hangja Archívum és Kutatóműhely, valamint az OSA Archívum. A rendezvényen a holokauszt történetét feldolgozó, az e történelmi eseménnyel kapcsolatos emlékeket, életút-interjúkat gyűjtő és az ezekhez való nyilvános hozzáférést biztosító intézmények ismertették tevékenységüket és eredményeiket. A jövőre vonatkozó tervek között kiemelt helyen szerepelt a tárgyi, írott, hangzó és audiovizuális dokumentumok biztonságos megőrzése, az azokhoz való mind szélesebb hozzáférés biztosítása, valamint oktatási segédanyagok készítése, hogy a jövő generáció számára is megismerhető legyen a 20. század történelmének ezen eseménye.
A rendezvényen többek között a Zachor Alapítvány a Társadalmi Emlékezetért, a Közép-Európai Egyetem – Soá Intézet Vizuális Archívuma, A 20. Század Hangja Archívum és Kutatóműhely, a Zsidó Levéltár, a Roma Sajtóközpont, a Néprajzi Múzeum valamint a Holokauszt Dokumentációs Központ és Emlékhely munkatársainak előadását lehetett meghallgatni, majd az előadásokat követő beszélgetések során az egyes szervezetek közötti együttműködés keretei és lehetőségei is előtérbe kerültek.
Az eseményen részt vettek a Neumann munkatársai is: Palyik Katalin, Király Judit és Letenyei Gábor.
A magyar Holokauszt személyes történetének digitális gyűjteményei
2011.06.20. 13:07 mimi_von_neumann
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://nda.blog.hu/api/trackback/id/tr363000117
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.